Strona główna Polsat 2, Niedziela godz. 20:45

Story

śledztwo

Grupa studentów świętuje w klubie zakończoną sesję egzaminacyjną. Podczas zabawy znika jedna ze studentek, Julka. Rodzice rozpoczynają rozpaczliwą walkę o odnalezienie córki. Kiedy wszystkie metody zawodzą, matka decyduje się skorzystać z pomocy wróżki Małgorzaty Trzaskomy.

Policjantka Anna zaczyna współpracować z Małgorzatą. Wkrótce wychodzi na jaw, że zaginionej podano tabletkę gwałtu. W sprawę zamieszany jest chłopak Julki, który ukrywał przed nią, że handluje narkotykami.

W sieci

Adam i Ewa znają się krótko, ale intensywnie i zamierzają się pobrać. Romantycznie podczas wyjazdu zagranicznego. Tylko oni dwoje. Adam czeka na ukochaną na lotnisku. Jednak Ewa nie pojawia się. Zamiast niej przychodzi pożegnalny sms: Zmieniłam zdanie. Przepraszam. Nie szukaj mnie. Wstrząśnięty Adam, który nie wierzy, że Ewa z nim zerwała, trafia w końcu do wróżki i opowiada jak wszędzie szukał narzeczonej, dzwonił na komórkę, do pracy. Na próżno. Ewa znikła. Dlaczego? Przecież tak się kochali. Ponieważ energia poszukiwanej jest bardzo słaba, wróżka Małgorzata nie umie dać jednoznacznej odpowiedzi. Załamany Adam wraca do mieszkania, które dzieli z wieloletnim przyjacielem Jackiem.

Tymczasem ojciec dziewczyny zgłasza zaginięcie, sprawa trafia do komisarz Anny Sarnowicz. Po wstępnym rozpoznaniu Anna typuje na podejrzanego Krzyśka, byłego narzeczonego Ewy, który wielokrotnie odgrażał się, że się zemści z powodu porzucenia go dla Adama. Ten znany z porywczego charakteru motocyklista znika, kiedy Anna chce go przesłuchać. Dzięki wizji Małgorzaty, Anna odnajduje go, ale jest już za późno.

Splecione w namiętnym uścisku zwłoki Krzyśka i Ewy, zostają odnalezione na brzegu praskiego kanałku. Podejrzenie pada na Adama, który stracił w dziwnych okolicznościach dwie poprzednie narzeczone (jedna zaginęła, a druga popełniła samobójstwo).

Dzięki policyjnej akcji i pomocy wróżki Małgorzaty okazuje się, że Ewę i Krzyśka zabił Jacek, przyjaciel Adama. Ale to nie koniec rewelacji. Dzięki dalszym wizjom wychodzi również na jaw, że przeszłość przyjaciół kryje więcej mrocznych tajemnic: podczas swojej osiemnastki pijany Adam rzekomo zgwałcił dziewczynę, co doprowadziło do samobójstwa. Wiedział o tym tylko Jacek i dzięki temu trzymał przyjaciela przez lata w szachu. Nie życzył sobie żadnej konkurencji w posiadaniu władzy nad Adamem, dlatego pozbywał się jego kolejnych narzeczonych. Na koniec okazuje się, ze gwałt na osiemnastce był również dziełem Jacka. Winę za ten czyn zrzucił na Adama, żeby móc nim manipulować.

Echa

Anna spotyka swoją przyjaciółkę Magdę. Magda zwierza się z swoich dylematów w pracy, Anna poleca jej wizytę u wróżki. Tymczasem Małgorzata komunikuje Magdzie że ma poważniejszy problem, bliskiej jej osobie grozi gwałtowna utrata zdrowia. Magda wysyła jedyna bliską osobę tj. swoją matkę na badania, wyniki przeczą wizji Małgorzaty. Tymczasem Anna prowadzi bezskuteczny pościg za ukrywającym się przestępcą. Anna zwraca się o pomoc do swojego ezoterycznego informatora, przy okazji spotkania Małgorzata informuje Magdę że ma uporczywe wizje związane z osobą bliską Magdzie.

Magda po namowie Anny ponownie odwiedza Małgorzatę, daje jej przedmiot należący do Matki, Małgorzata oświadcza że to nie tej osoby dotyczą wizje. Magda wychodzi wzburzona, wkrótce okazuje się że nie jest rozgniewana na wróżkę, wręcz przeciwnie jej sugestia uderzyła w wątpliwości które miała zawsze. Magda pod pretekstem kolejnych badań wykonuje test DNA, który wykazuje że jej Matka nie jest jej biologiczną Matką.

Magda wymusza dane personalne swojej biologicznej Matki. Anna sprawdza dla niej akta z przeszłości, to była biedna kobieta z Pragi, ślad po kobiecie się urwał. Tymczasem Małgorzata daje wskazówkę gdzie odnaleźć przestępcę. Anna w udanej akcji na Pradze aresztuje poszukiwanego, mężczyzna ukrywał się u kobiety, która zbiegiem okoliczności nazywa się tak samo jak biologiczna Matka Magdaleny. Ta jednakże wypiera się by kiedykolwiek oddała dziecko do adopcji, daje jednak wskazówkę gdzie znaleźć kobietę z którą jest często mylona.

Anna odnajduje biologiczną Matkę Magdy, kobiecie zostaje udzielona w ostatniej chwili pomoc medyczna. Magda rezygnuje z poznania jej, udziela jedynie sfinansowanej przez siebie pomocy medycznej. Odbywa rozmowę z Małgorzatą. Całe zdarzenie zbliża Magdalena jeszcze bardziej do swojej Matki, tej która ja wychowała, Magda dzięki Małgorzacie odnajduje swój dom, którego paradoksalnie nigdy nie opuściła.

Fałszywy ruch

Na atak serca umiera pensjonariusz domu starców, ku zaskoczeniu rodziny po otwarciu testamentu okazuje się, że wszystko dziedziczy pielęgniarka opiekująca się zmarłym. Donata, bratanica zmarłego składa doniesienie o popełnieniu przestępstwa i sugeruje morderstwo upozorowane na atak serca, jako lekarz dokładnie podpowiada policji potencjalny przebieg zdarzeń. Anna przystępuje do śledztwa. Tymczasem inna pensjonariuszka, nie mogąc pogodzić się ze śmiercią przyjaciela, wzywa Małgorzatę i rozpoczyna "ezoteryczne śledztwo" na własną rękę.

Wkrótce sekcja zwłok potwierdza wersję Donaty, a w szafce pielęgniarki znajduje się ampułka z substancją wykrytą w ciele denata. Ponieważ pielęgniarka "dziedziczka" ma poważne kłopoty finansowe, wszystko wskazuje na nią, jednak policyjny nos Anny podpowiada, że to nie takie oczywiste. Anna przesluchuje bliskich zmarłego.

Anna bierze również pod uwagę Donatę, gdyż podany przez nią scenariusz sprawdza się zbyt dokładnie, poza tym jest ona zainteresowana podważeniem testamentu poprzez przeniesienie winy na pielęgniarkę. Kiedy Małgorzata i Anna spotykają się przypadkiem w domu opieki, dzięki wizji Małgorzaty Anna utwierdza się w przekonaniu o winie pielęgniarki. Anna próbuje zatrzymać pielęgniarkę, ale ta znika, wszystko wskazuje na to, że uciekła. Anna zwraca się o pomoc w poszukiwaniach do Małgorzaty, która ma niejasne wizje związane z USA i interpretuje je, że pielęgniarka uciekła za ocean, ale jednocześnie czuje, że grozi jej niebezpieczeństwo.

Znikniecie pielęgniarki oczyszcza z zarzutów Donatę. Anna nagle uświadamia sobie, że podczas śledztwa widziała w pracowni brata Donaty, Pawła, artysty rzeźbiarza, alegoryczną rzeźbę statuy wolności.

Anna jedzie tam z Małgorzatą, ale w pracowni nie znajduje dziewczyny, tylko podartą damską rękawiczkę. Małgorzata potwierdza, że to własność zaginionej pielęgniarki. Podejrzewa, że dziewczyna może znajdować się na terenie pracowni, jednak Paweł nie wpuszcza tam ponownie Anny. Anna, czekając przed bramą na nakaz rewizji widzi, że do środka wchodzi opiekunka z domu starców. Czując, że coś się może wydarzyć, Anna zakrada się do środka. Podgląda kłótnię kochanków i zarazem wspólników w zbrodni: Pawła i opiekunki. W pewnej chwili Paweł próbuje zabić kochankę. Anna wkracza do akcji. W walce wręcz Paweł wytrąca Annie pistolet i powala ją. Wtedy niespodziewanie opiekunka pomaga Annie, ogłuszając Pawła.

W tym momencie na miejsce przybywa grupa dochodzeniowa z nakazem. Policyjni technicy nic nie znajdują, ale Anna, wiedziona intuicją, rozbija statuę. Ukazuje się ukryte tam ciało pielęgniarki.

Jestem od żywych

Spod szklanego biurowca zostaje uprowadzony właściciel firmy deweloperskiej Rafał. Jego żona Maria postanawia prosić Wróżkę Małgorztę o pomoc w odnalezieniu męża.

Na podstawie rzeczy należącej do Rafała Wróżka, dzięki swym umiejętnościom jasnowidzenia, ustala jego miejsce pobytu. Wysłani na miejsce policjanci docieraja zbyt późno. i znajdują spalone zwłoki.

Maria, na podstawie, obrączki, medalika rozpoznaje ciało swojego męża. Annie wydaje się, że to zbyt proste rozwiązanie. Uwzględniając jej sugestie szef Anny Sławek zleca badania uzębienia ofiary - to nie jest ta osoba, której szukali. Anna po raz pierwszy nabiera wątpliwości co do umiejętności Małgorzaty. Popełniła dwie pomyłki - wysłała ich na poszukiwanie człowieka żywego, a znaleźli zwłoki i to w dodatku nie tej osoby, której szukali. Wróżka znajduje wytłumaczenie - rzecz, która dostała od Marii w celu identyfikacji nie należała do jej męża Rafała. Ktoś celowo zmylił Małgorzatę by ta zmyliła Annę Anna dochodzi do wniosku, że Rafał sfingował swoją śmierć, a zadaniem Marii było jej uwiarygodnienie. Anna zastanawia się do kogo należało spalone ciało. Wizje Wróżki naprowadzają ją na odpowiedź. Maria przypomina sobie, że rzecz do indentyfikacji dostała od Jacka. Okazuje się, że to on wymyślił intrygę, która miała pomóc uciec wspólnikowi, tak by wszyscy myśleli, że nie żyje, przy okazji pogrążając Marię.

Cała sprawa cementuje relację Małgorzata Anna, zamiast osłabić jak niektórzy chcieli.

Pierwsza miłość

Adrian uczeń liceum, samotnik, introwertyk, matka by mu pomóc posyła go do parapsychologa Małgorzaty. W szkole pojawia się nowa młoda nauczycielka Angielskiego, chłopak mylnie odczytuje miłe zachowanie wobec niego kobiety. Zakochuje się potem czuje się odepchnięty. Matka zaniepokojona depresyjnym zachowaniem syna, chcąc mu pomóc posyła go do Parapsychologa. Małgorzata ma przerażającą wizję związaną z przyszłością Adriana, wizje w której pełno krwi. Tymczasem Anna przeżywa swoje prywatne rozterki.

Nauczycielka romansuje z młodym nauczycielem, dla Adriana to ostateczny cios, prowokuje to w nim agresywne zachowania. Adrian śledzi nauczycielkę. Małgorzata prosi o pomoc Annę ale ona bez racjonalnych podstaw nie może rozpocząć żadnych działań do póki coś się nie zdarzy.

Nauczycielka zostaje zamordowana, policję wzywa Adrian, twierdzi że śledząc nauczycielkę był świadkiem jej zabójstwa, jedna jego dziwne zachowanie sugeruje że to on mógł zbić, Anna i Małgorzata prowadzą własne śledztwo wspólnymi siłami wbrew przyjętej oficjalnie wersji przez przełożonych Anny. Wkrótce policyjny nos Anny i Ezoteryczne ślady odkryte przez intuicja Małgorzaty pokazują nowy trop.

Wkrótce anna odkrywa nowy trop, w starych aktach odnajduje informacje że podobna sprawa miała miejsce w tej szkole 20 lat temu, obydwie ofiary sa do siebie podobne fizycznie i zostały zabite w ten sam sposób. Małgorzata pomaga wskazać przestępcę, Anna wskazaną przez Małgorzatę osobę bierze w obroty racjonalnego śledztwa. Mordercą w obydwu przypadkach okazuje się być stary zdziwaczały nauczyciel, pracujący w szkole ponad 2o lat samotnik i introwertyk jak Adrian. Nauczyciel też tak jak Adrian zakochuje się w młodej nauczycielce, odrzucony łącząc ją z kobieta z przeszłości, zabija ją przy najbliższej okazji.

Decyzja

Małgorzata tym razem pomaga parze nastolatków z prowincji, których życie komplikuje nieoczekiwana ciąża. Zamożni rodzice chłopaka mają zupełnie inne plany związane z jego przyszłością. Udaje się im namówić ojca dziewczyny, by ten przekonał ją do aborcji. Tuż przed wykonaniem zabiegu, Monika ucieka z sali operacyjnej. Tym czasem Anna ostatecznie rozwiązuje swoje prywatne dylematy, stawia czoło prawdzie dzięki czemu wie jak dalej żyć.

Tymczasem dziewczyna puszcza swoją rodzinną miejscowość i wyjeżdża do stolicy. Matka dziewczyny zwraca się o pomoc do Małgorzaty. Tym razem to Małgorzata prosi o pomoc Annę. Duże miasto okazuje się być dla dziewczyny niebezpieczną pułapką, niż azylem. Zostaje napadnięta i przechodzi wiele perypetii. Również ukochany próbuje ją odnaleźć, również korzystając z pomocy wróżki.

Kiedy mu się to udaje w rozmowie z Małgorzatą odkrywają co jest dla nich w życiu najważniejsze.

Dom

Ewa, młoda żona bogatego biznesmena chce kupić dom. Na rekonesans zabiera ze sobą wróżkę. W trakcie jazdy Małgorzata nagle każe się kierowcy zatrzymać przed starym, zaniedbanym domem i mówi, że ten dom wzywa Ewę. Po powrocie do Warszawy Ewę zaczynają prześladować przerażające wizje tego domu. Wzywa Małgorzatę i jadą tam znowu. Właściciel jest nieobecny, w domu jest jego siotrzeniec, ktory zaprasza Ewę i Malgosię do wnętrza domu.

Wróżka ma wizje - widzi tajemnicze postaci, dziwne sceny, czuje przemoc, krew i śmierć. Ewę ten dom również przeraża. Jednocześnie ma wrażenie, że już tu kiedyś była. Od sąsiadów dowiaduje się, że wiele lat temu dziewczyna, która wynajmowała tam pokój, zaginęła bez wieści. Ewa zwierza się Małgorzacie, że ma dziwne lęki związane z domem, i zaraz potem znika. Małgorzata prosi Annę o pomoc. Jadą do dziwnego domu.

Policja odnajduje w ogrodzie zakopane w studni zwłoki bez dłoni. To nie Ewa! Ciało pochowano wiele lat wcześniej. Okazuje się, że zmarłą jest kobieta, która mieszkała w tym domu dwadzieścia pięć lat temu. Anna, szukając dalej Ewy, prosi o pomoc Małgorzatę. Małgorzata odnajduje Ewę w zamaskowanym pokoju w piwnicy. Są tam też rzeczy zamordowanej przed laty kobiety i jej dłoń w formalinie. Okazuje się, że kobieta była matką Ewy. Właściciel domu, w którym wynajmowała pokój, zaczął ją prześladować chorym uczuciem, w końcu uwięził ją, a potem zabił, jej odciętą dłoń zachowując na pamiątkę. Sprawa została rozwiązana, Ewa oczyściła się z traumy przeszłości.

Córeczka

Człowiek pokazuje ludziom swoje stygmaty, płynie z nich krew. Jest szefem sekty. Jej członkowie traktują go jak proroka. On ogłasza, że zgodnie z przepowiedniami średniowiecznych jasnowidzów, niedługo nastąpi koniec świata i proponuje by wyprzedzić je zbiorowym samobójstwem, przeprowadzonym według ideałów okultystycznych. Szanowany Lekarz zaginął podczas wędkowania. Policja znajduje tylko jego wywróconą łódź, jednak nawet płetwonurkowie, nie znajdują ciała. Żona zostaje pierwszą podejrzaną. On bogaty, ona dużo młodsza. Tymczasem pierwsza żona lekarze poszukuje ich wspólnej córki, zdesperowana korzysta z usług wróżki.

Tymczasem Anna poszukuje lekarz tradycyjnie o pomoc zwraca się do |Małgorzaty. Gdy Wróżka poszukuje Lekarza ma koszmary - czuje moc okultyzmu - jednocześnie jest przekonana, że on żyje. Anna zdobywa nakaz by wejść na teren sekty. Następuje konfrontacja osobowości Anny i Guru

Anna myśli, że Wróżka się pomyliła wyznaczając miejsce pobytu. Wróżka wyznacza ascendent astrologiczny i dochodzi do wniosku, że na terenie sekty jest coś co przyciąga Lekarza. Jednocześnie Anna odkrywa, że Lekarz ma dorosłą córką z poprzedniego małżeństwa, która wstąpiła do sekty. Okazuje się, że Szef sekty jest człowiekiem, którego zna Malgorzata. Tymczasem Na terenie sekty zaczynają się przygotowania do zbiorowego samobójstwa, które ma nastąpić w ciągu czterdziestu ośmiu godzin.

Idealne życie

Anna prowadzi sprawę napadniętej kobiety Marii, jej życie wisi na włosku, wszystko wygląda na próbę zabójstwa, dowiaduje się że motyw mógłby mieć mąż, Maria cudem unika śmierci odzyskuje przytomność ale traci pamięć, Anna nie mając żadnego śladu ani dowodu postanawia poprosić o pomoc wróżkę. Małgorzata sugeruje, że mogłaby spróbować zobaczyć w Marii to, co jest obecnie przed nią samą zablokowane.

Anna, łamiąc przepisy, zabiera ze szpitala drobiazg Marii. Wróżka czuje, że to, co spotkało Marię, to dopiero początek. Czuje, że Marii grozi potworne niebezpieczeństwo, ktoś nadal dąży do jej uśmiercenia. Anna uprzedza Marię w szpitalu, że jeżeli sobie cokolwiek przypomni, to nie powinna nikomu tego mówić, nawet osobom z najbliższego. Maria zostaje wypisana ze szpitala, mąż opiekuje się nią bardzo ofiarnie, jednocześnie zadaje często Marii pytania, czy coś sobie przypomina, Maria zaprzecza, chociaż zaczynają do niej docierać przebłyski wspomnień, kłótni z mężem, własnej rozpaczy, łez - wkrótce przypomina sobie że mąż proponował jej rozwód. Anna odwiedza biuro, gdzie pracowała Maria tam poznaje Alicję przyjaciółkę rodziny. Alicja sugeruje że w napad na Marie mógł być zamieszany jej kontrahent. Tymczasem Maria zaczyna coraz bardziej bać się swojego męża. Jednocześnie widzimy, że ktoś cały czas śledzi i obserwuje Marię. Alicja wchodzi w bliska komitywę z Marią, proponuje jej wyjazd, Maria przyjmuje to z radością chce się trzymać z dala od męża. Tymczasem Małgorzata w serii wizji daje tropy Annie które oczyszczają z podejrzeń męża Marii. Mąż wyznaje Annie że rzeczywiście chciał się rozwieść i ma od dawna romans z Alicją. Małgorzata potwierdza Annie że czuje że Alicja jest morderczynią a wizje wskazują na to że ponowi próbę zabójstwa. Przerażony Mąż nie wie gdzie jest żona. Tu znowu przychodzi z pomocą Małgorzata i wskazuje miejsce pobytu kobiet. Anna dociera w ostatniej chwili i ratuje Marię kiedy to Alicja próbuje dokończyć działa śmierci.

Romans.net.pl

Basia z mężem wiodą uporządkowane, nudne życie, dlatego Basia ucieka w internetowy romans z "przystojnym" informatykiem Nick: Piotrem_35. Bohaterka odwiedza Małgorzatę z powodów zawodowych. Wróżka wyczuwa problemy osobiste i ostrzega Basię przed niebezpiecznym mężczyzną. Basia lekceważy ostrzeżenie. Nie podejrzewa, że Piotr_35 to naprawdę Mirek - samotny socjopata, obsesyjnie poszukujący "wielkiej miłości", jednak jego socjopatyczna osobowość powoduje że kolejne jego intetrnetowe kochanki to w Realu jego ofiary. Małgorzata przechodząc serię wizji dotyczący groźnego mężczyzny i jego kolejnych ofiar prosi o pomoc Annę. Anna zaczyna zbierać fakty na temat kobiet ofiar internetowych romansów. Mirek obserwuje każdy krok Basi. Pewnego dnia zwabia ją do swojego mieszkania. Basie ratuje dzięki Małgorzacie Anna, jej śledztwo doprowadza ją do Mirka.

itd. więcej zobaczcie sami